Bordspendyl Restauration
Klubbat för:
9 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BORDSPENDYL, parisarbete, Restauration, 1800-talets andra fjärdedel, urtavlan signerad C L Fleschelee a Paris, urverket signerat Alexis Christophle, brännförgylld brons med sparytor av polerad och lackerad brons, nyckel saknas, höjd ca 41, bredd 26 samt djup 9,5 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage, funktionen garanteras ej
598600
2018-12-13