Lars Hillersberg

Lars Hillersberg
Lars Hillersberg
Lars Hillersberg
Lars Hillersberg

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

LARS HILLERSBERG (1937-2004): "För Sverige ur tiden", signerad i blyerts Hillersberg, risograftryck i två färger, odaterad, den första versionen gjordes 1973. Bildmått ca. 36x28 cm

LITTERATUR: Avbildad i Entreprenör och
provokatör, sid 147

UTSTÄLLD: "Entreprenör och provokatör", Kulturhuset, 2013.

Hillersberg Julspecial

Smärre slitage.

598645

2018-12-18