Lars Hillersberg
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
LARS HILLERSBERG (1937-2004): "För Sverige ur tiden", signerad i blyerts Hillersberg, risograftryck i två färger, odaterad, den första versionen gjordes 1973. Bildmått ca. 36x28 cm
LITTERATUR: Avbildad i Entreprenör och
provokatör, sid 147
UTSTÄLLD: "Entreprenör och provokatör", Kulturhuset, 2013.
Hillersberg Julspecial
Smärre slitage.
598645
2018-12-18