Fåtölj Cigarren design Hans J Wegner
Klubbat för:
9 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
HANS J WEGNER, fåtölj, "Cigarren", modell GE-240, Danmark, 1950/60-tal, stomme i ek, lösa plymåer, klädsel i grön ulltextil, sitthöjd ca 40 cm, formgivningsår 1955
Bruksslitage, klädsel med noppor
598736
2018-12-14