Fåtölj Cigarren design Hans J Wegner

Klubbat för:

9 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

HANS J WEGNER, fåtölj, "Cigarren", modell GE-240, Danmark, 1950/60-tal, stomme i ek, lösa plymåer, klädsel i grön ulltextil, sitthöjd ca 40 cm, formgivningsår 1955

Bruksslitage, klädsel med noppor

598736

2018-12-14