Nattljusstake 1800-tal empire
Klubbat för:
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
NATTLJUSSTAKE, 1800-tal, empire, brännförgylld brons, genombrutet brätte, ljuspipa i form av fjäril, monterad på graverad pärlemorplatta, hållare i form av löv, möjligen Wien, höjd 5,5, diameter 12,5 cm
Pärlemorplatta med mindre spricka
598742
2018-12-13