Carsten Regild Jorum Njarr
Klubbat för:
1 500 SEK
4 000 SEK
CARSTEN REGILD (1941-1992) "Jurum Njarr", signerad och otydligt daterad C. Regild -82. Olja på duk, 50 x 40 cm.
PROVENIENS: Inköpt direkt från konstnären
Privat samling, Stockholm
Stockholms Auktionsverk, Moderna vår 2009, katlognr. 1159
598781
2018-12-20