Salt- pepparkar silver

Salt- pepparkar silver
Salt- pepparkar silver
Salt- pepparkar silver
Salt- pepparkar silver
Salt- pepparkar silver
Salt- pepparkar silver
Salt- pepparkar silver
Salt- pepparkar silver

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

1 800 SEK

SALT- & PEPPARSTRÖARE, 2 par, silver/800, 1900-talets första hälft, troligen Tyskland, föreställande pojke och flicka, höjd ca 9,5 cm, total vikt ca 345 g

Proveniens: Släkten Ehrenborg, Kråks Herrgård, Västergötland.

En ströare saknar lock

598788

2018-12-14