Waldemar Lindström Modern keramik och konstglas
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
WALDEMAR LINDSTRÖM (1875-1950), figurin, Rörstrand 1900-talets första kvartal, porslin, i form av varg, underglasyrmålad i grått, rosa och brunt, stämplad Rörstrand W. LINDSTRÖM, höjd ca 18,5, längd ca 27,5 cm
Ett öra med mycket obetydlig glasyrnagg/skrap
598828
2018-12-13