Waldemar Lindström Modern keramik och konstglas

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

WALDEMAR LINDSTRÖM (1875-1950), figurin, Rörstrand 1900-talets första kvartal, porslin, i form av varg, underglasyrmålad i grått, rosa och brunt, stämplad Rörstrand W. LINDSTRÖM, höjd ca 18,5, längd ca 27,5 cm

Ett öra med mycket obetydlig glasyrnagg/skrap

598828

2018-12-13