Bordslampor klädda i Josef Frank-textil
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, 1900-talets andra hälft, stomme i patinerad mässing, skärmar klädda i textil "Aristidia", mönstret formgivet under 1920-talet av Josef Frank, höjd ca 27 cm
MInimalt slitage, ej funktionstestade, SAV garanterar ej funktionen
598840
2018-12-13