Bordslampor klädda i Josef Frank-textil

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORDSLAMPOR, 1 par, 1900-talets andra hälft, stomme i patinerad mässing, skärmar klädda i textil "Aristidia", mönstret formgivet under 1920-talet av Josef Frank, höjd ca 27 cm

MInimalt slitage, ej funktionstestade, SAV garanterar ej funktionen

598840

2018-12-13