Bordslampor klädda i Svenskt Tenn textil
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, 1900-talets andra hälft, stomme i gulmetall, skärmar klädda i textil "Tre Öar i Svarta Havet", mönstret formgivet 1936 av Josef Frank för Firma Svenskt Tenn, höjd ca 27 cm
Bruksslitage, ej funktionestestade, SAV garanterar ej funktionerna
598842
2018-12-21