Stolar Thonet
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
THONET, caféstolar, 5+1 st, Österrike, tidigt 1900-tal, enligt uppgift inköpta på Beijers under slutet av 1970-talet, böjträ i bok, betsade, sits med rottingklädsel, märkta THONET samt med etikettmärkning, sitthöjd ca
Varav 3 stolar med skadad rotting
598849
2018-12-14