Erik Fankki samekniv
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ERIK FANKKI (Kaitum, född 1968), kniv, samearbete, fäste i björk och graverat renhorn, slida i graverat renhorn samt. renskinn, monogramsignerad och daterad EF 1993, längd 22 cm
Hornet gulnat,
599067
2018-12-14