Bordsur Nyrokoko
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSUR, porslin, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, dekor i form av vindruvsplockerska, polykromt bemålad, detaljer i guld, höjd ca 43 cm, träsockel samt glashuv medföljer
Urtavlan med skador,
599119
2018-12-21