Sundborn Rörstrand
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
RÖRSTRAND, "Sundborn", servis, 70 dlr, porslin, dekor Pia Rönndahl, bestående av: 11 mattallrikar, 11 förättstallrikar, 11 djupatallrikar, 12 assietter 2 uppläggningsfat, 3 uppläggningsskålar, skål, kaffekanna, såskanna, 11 kaffekoppar med fat, sockerskål, gräddkanna, 4 äggkoppar
Bruksslitage, mattallrikar med repor
599123
2018-12-16