Såsskål silver Carl Petter Norlin Malmö

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SÅSSKÅL, silver, Carl Petter Norlin (verksam 1829-1844) Malmö 1838, invändigt förgylld, löstagbart underfat, höjd 10,5 cm diameter ca 17,5 cm, vikt ca 640 g

Bruksslitage

599128

2018-12-14