Skedar silver

Skedar silver
Skedar silver
Skedar silver
Skedar silver
Skedar silver
Skedar silver
Skedar silver
Skedar silver

Klubbat för:

1 300 SEK

1 500 SEK

SKEDAR, 31 dlr, silver, bestående av: 12 kaffeskedar, Chippendale modell, med graverad monogram ´´I´´, GAB, Stockholm, 1948, 11 mockaskedar, Vasa modell, med graverad monogram ´´I´´, GAB, Stockholm, 1939, 6 teskedar, A Fleuron, Köpenham, 1903, 2 matskedar, gammal fransk modell, med graverad monogram, Carl Gustaf Högstedt, 1840-1, 11-20 cm, totalvikt ca 422 g

Bruksslitage, ställvis anlöpning, några mindre bucklor

599175

2018-12-16