Väggtelefon
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VÄGGTELEFON, 1900-talets början, fodral i betsat ek, luren är plast, betsat trä och delvis förnicklad, etikettmärkt, ´´Telegrafverkets Verkstad Nynäshamn", höjd ca 58 cm
Apparaten saknas, luren med sprickor, spricka på bakisdan, bruksslitage
599185
2018-12-16