Spetsglas 1700-tal
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
VINGLAS, 6 st, 1700-tal, varav 5 st spetsglas med luft i benen samt fot med omvikt kant, ett sk. toasting glass, England 1700-talets första hälft/mitt, höjd ca 15,5-17,5 cm
PROVENIENS: Nils von Heidenstam (1890-1978)
599291
2018-12-19