Karmstol Øresund design Børge Mogensen
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BØRGE MOGENSEN, karmstol, "Øresund", Karl Andersson & Söner, 1900-talets andra hälft, stomme i ek med kopplade ben, sits av flätat snöre, sitthöjd ca 45 cm
Bruksslitage, på något enstaka ställe har snöret lossnat i flätningen
599317
2018-12-16