Karmstol Øresund design Børge Mogensen

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BØRGE MOGENSEN, karmstol, "Øresund", Karl Andersson & Söner, 1900-talets andra hälft, stomme i ek med kopplade ben, sits av flätat snöre, sitthöjd ca 45 cm

Bruksslitage, på något enstaka ställe har snöret lossnat i flätningen

599317

2018-12-16