Nattkiska

Nattkiska
Nattkiska
Nattkiska
Nattkiska
Nattkiska
Nattkiska
Nattkiska
Nattkiska
Nattkiska
Nattkiska
Nattkiska
Nattkiska

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

NATTKISTA, 1700-tal, Karolinsk barock, stomme fanerad i olika träslag, bl.a ek och mahogny, lås och beslag i mässing, höjd ca 31 cm, yttermått ca 41x62 cm

Fanérskada på höger kortsida, i övrigt åldersrelaterat slitage, nyckel saknas

599335

2018-12-16