Nattkiska
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
NATTKISTA, 1700-tal, Karolinsk barock, stomme fanerad i olika träslag, bl.a ek och mahogny, lås och beslag i mässing, höjd ca 31 cm, yttermått ca 41x62 cm
Fanérskada på höger kortsida, i övrigt åldersrelaterat slitage, nyckel saknas
599335
2018-12-16