Brännvinsflaska rokoko
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BRÄNNVINSFLASKA, omkring 1700-talets mitt, blåst på halvpost, rikligt graverad dekor i form av bl.a. rocailler och monogramkartuscher, höjd ca 23 cm
PROVENIENS: Nils von Heidenstam (1890-1978)
599356
2018-12-19