Brännvinsflaska rokoko

Brännvinsflaska rokoko
Brännvinsflaska rokoko
Brännvinsflaska rokoko
Brännvinsflaska rokoko
Brännvinsflaska rokoko
Brännvinsflaska rokoko
Brännvinsflaska rokoko
Brännvinsflaska rokoko

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BRÄNNVINSFLASKA, omkring 1700-talets mitt, blåst på halvpost, rikligt graverad dekor i form av bl.a. rocailler och monogramkartuscher, höjd ca 23 cm

PROVENIENS: Nils von Heidenstam (1890-1978)

599356

2018-12-19