Vinglas 1700-tal

Vinglas 1700-tal
Vinglas 1700-tal
Vinglas 1700-tal
Vinglas 1700-tal
Vinglas 1700-tal
Vinglas 1700-tal

Klubbat för:

3 800 SEK

Schätzwert

4 000 SEK

Beschreibung

VINGLAS, 1700-talets senare del, ovoid cuppa, ben med luft, fot med omvikt kant, graverad dekor i form av korslagda lagerkvistar med Gustav IV Adolfs monogram under krona, höjd ca 16 cm

PROVENIENS: Nils von Heidenstam (1890-1978)

Zustandsbeschreibung

599375

2018-12-19