Christian Fredrik Swensson oljemålning

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

CHRISTIAN FREDRIK SWENSSON (1834-1909): Lotskutter på Marstrandsfjorden, signerad C. F. Swensson, olja på duk, 87x147 cm

Proveniens: Stockholms Auktionsverk nr. 1987, 6 Dec 2011

Duklagningar

599376

2018-12-16