Le Corbusier vilstol LC4

Le Corbusier vilstol LC4
Le Corbusier vilstol LC4
Le Corbusier vilstol LC4
Le Corbusier vilstol LC4
Le Corbusier vilstol LC4
Le Corbusier vilstol LC4
Le Corbusier vilstol LC4
Le Corbusier vilstol LC4

Såld för:

1 650 EUR

Utropspris

1 500 EUR

LE CORBUSIER, vilstol "LC4", design Pierre Jeanneret och Charlotte Perriand, Cassina Italien, numrerad,
klädsel i svart skinn, nackkudde, underrede i kromat stål och svartlackerat järn, märkt i stålet Cassina LC4 Le Corbusier och med numrering, längd ca 160 cm

Smärre bruksslitage i klädseln. Helhetsintrycket är gott.

599458

2019-04-15