Le Corbusier vilstol LC4
Klubbat för:
1 650 EUR
Utropspris
1 500 EUR
LE CORBUSIER, vilstol "LC4", design Pierre Jeanneret och Charlotte Perriand, Cassina Italien, numrerad,
klädsel i svart skinn, nackkudde, underrede i kromat stål och svartlackerat järn, märkt i stålet Cassina LC4 Le Corbusier och med numrering, längd ca 160 cm
Smärre bruksslitage i klädseln. Helhetsintrycket är gott.
599458
2019-04-15