Mortel av Borghamnstyp

Mortel av Borghamnstyp
Mortel av Borghamnstyp
Mortel av Borghamnstyp
Mortel av Borghamnstyp
Mortel av Borghamnstyp
Mortel av Borghamnstyp
Mortel av Borghamnstyp
Mortel av Borghamnstyp

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MORTEL, med stöt, kalksten, 1700-tal, av så kallad "Borghamnstyp", oktagonal form, diameter ca 14 cm, höjd 10 cm

Nagg/avslag, slitage

599464

2018-12-16