Axel Berhardsson skulpturer

Axel Berhardsson skulpturer
Axel Berhardsson skulpturer
Axel Berhardsson skulpturer
Axel Berhardsson skulpturer
Axel Berhardsson skulpturer
Axel Berhardsson skulpturer
Axel Berhardsson skulpturer
Axel Berhardsson skulpturer
Axel Berhardsson skulpturer
Axel Berhardsson skulpturer
Axel Berhardsson skulpturer
Axel Berhardsson skulpturer
Axel Berhardsson skulpturer
Axel Berhardsson skulpturer
Axel Berhardsson skulpturer
Axel Berhardsson skulpturer

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

AXEL BERNHARDSSON/ EMIL GUSTAVSSON, skulpturer, 3+2 st, träskurna, undertill signerade och daterade Axel Bernhardsson 1920 resp monogramsignerade EG, höjd ca 24-25 cm, en skulptur signerad och daterad Lorenz Larsson (?) 1943 medföljer

Pappersetiketter saknas, finger med mindre skada (EG)

599478

2018-12-18