Soffbord design Alvar Aalto

Soffbord design Alvar Aalto
Soffbord design Alvar Aalto
Soffbord design Alvar Aalto
Soffbord design Alvar Aalto
Soffbord design Alvar Aalto
Soffbord design Alvar Aalto
Soffbord design Alvar Aalto
Soffbord design Alvar Aalto
Soffbord design Alvar Aalto
Soffbord design Alvar Aalto
Soffbord design Alvar Aalto
Soffbord design Alvar Aalto
Soffbord design Alvar Aalto
Soffbord design Alvar Aalto

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

3 500 SEK

ALVAR AALTO, soffbord, modell Y805A, Artek, 1950-tal, underrede av formböjd klarlackerad björk, skiva av glas, höjd ca 44, 89x89 cm, modellen formgavs 1946

Skiva med repor, kantnagg

599511

2018-12-20