Takplafond sannolikt Birger Ekman

Klubbat för:

6 200 SEK

6 000 SEK

TAKPLAFOND, 1930/40-tal, sannolikt Birger Ekman för Mjölby Intarsia, fanérad intarsiadekor av figurscener i flertalet träslag, 6 ljuspunkter, bärnstensfärgad glaskupa, diameter ca 80 cm

Smärre ytskador

599652

2018-12-19