Takplafond sannolikt Birger Ekman
Klubbat för:
6 200 SEK
6 000 SEK
TAKPLAFOND, 1930/40-tal, sannolikt Birger Ekman för Mjölby Intarsia, fanérad intarsiadekor av figurscener i flertalet träslag, 6 ljuspunkter, bärnstensfärgad glaskupa, diameter ca 80 cm
Smärre ytskador
599652
2018-12-19