Bägare silver Johan Petter Berg

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

JOHAN PETTER BERG, bägare silver, graverad dekor, nederdel med pärldekor, fotavslutning med vågmönster, spår av invändig förgyllning, mästare 1795-1802, Östhammar 1796, höjd 22 cm, vikt 490 g

Ytslitage, spår av förgyllning

599731

2018-12-17