Kista omkring 1800

Kista omkring 1800
Kista omkring 1800
Kista omkring 1800
Kista omkring 1800
Kista omkring 1800
Kista omkring 1800
Kista omkring 1800
Kista omkring 1800
Kista omkring 1800
Kista omkring 1800
Kista omkring 1800
Kista omkring 1800

Klubbat för:

650 SEK

1 500 SEK

KISTA, 1700-/tidigt 1800-tal, stomme i bonad furu, beslag i järnsmide, höjd ca 27, 58x45

Åldersrelaterat slitage, sprickor, senare bottenplatta, stötmärken ställvis mindre hål

599741

2018-12-17