Speldosa
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPELDOSA/ SYMPHONION, Simplex, Tyskland, omkring 1900, för plåtskivor, numrerad 28, med bild av musicerande sällskap i locket, 19 skivor medföljer, skivornas diameter ca 14,5, höjd ca 13, 19,5x17,5 cm,
Skador, fungerar ej vid inskrivning
599753
2018-12-18