Speldosa

Speldosa
Speldosa
Speldosa
Speldosa
Speldosa
Speldosa
Speldosa
Speldosa
Speldosa
Speldosa
Speldosa
Speldosa

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SPELDOSA/ SYMPHONION, Simplex, Tyskland, omkring 1900, för plåtskivor, numrerad 28, med bild av musicerande sällskap i locket, 19 skivor medföljer, skivornas diameter ca 14,5, höjd ca 13, 19,5x17,5 cm,

Skador, fungerar ej vid inskrivning

599753

2018-12-18