Teburk Kina 1800-tal
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TEBURK, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, hexagonal form, dekor av parställda drakar bland moln i underglasyrblått, höjd ca 28, diameter 20 cm
Lock saknas, med lampfattning (ur funktion)
599759
2018-12-18