Teburk Kina 1800-tal

Teburk Kina 1800-tal
Teburk Kina 1800-tal
Teburk Kina 1800-tal
Teburk Kina 1800-tal
Teburk Kina 1800-tal
Teburk Kina 1800-tal
Teburk Kina 1800-tal
Teburk Kina 1800-tal

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

TEBURK, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, hexagonal form, dekor av parställda drakar bland moln i underglasyrblått, höjd ca 28, diameter 20 cm

Lock saknas, med lampfattning (ur funktion)

599759

2018-12-18