Bruno Mathsson Pernilla fåtölj
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BRUNO MATHSSON, snurrfåtölj, Pernilla, 1900-talets andra hälft, stomme i böjträ samt förkromat stål, klädsel delvis i grov beige djuphäftad textil, delvis senare klädsel, nackkudde(med underliggande originalklädsel), rund fot i stål, höjd ca 97 cm
Slitage, lösa armstödskuddar, remmar skadade/defekta, delvis senare klädsel, troligen senare fot
599791
2018-12-19