Bruno Mathsson Pernilla fåtölj

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BRUNO MATHSSON, snurrfåtölj, Pernilla, 1900-talets andra hälft, stomme i böjträ samt förkromat stål, klädsel delvis i grov beige djuphäftad textil, delvis senare klädsel, nackkudde(med underliggande originalklädsel), rund fot i stål, höjd ca 97 cm

Slitage, lösa armstödskuddar, remmar skadade/defekta, delvis senare klädsel, troligen senare fot

599791

2018-12-19