2 spetsglas 1700-tal

2 spetsglas 1700-tal
2 spetsglas 1700-tal
2 spetsglas 1700-tal
2 spetsglas 1700-tal
2 spetsglas 1700-tal
2 spetsglas 1700-tal

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SPETSGLAS, 2 st, 1700-tal, 1 möjligen Storbrittanien, konisk cuppa, ben med luft, omvikt fot, graverad dekor i form av nyponros respektive monogram under krona, höjd respektive ca 15,5-17 cm

PROVENIENS: Nils von Heidenstam (1890-1978)

599800

2018-12-19