Elddon 1800-tal
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
ELDDON, 1800-tal, Tibet, läderpung med eldstål i nederdelen, läderhällor för fästning vid bälte, rikligt utsmyckad med smidesbeslag, längd ca 11,5 cm
Korrsosion, åldersrelaterat slitage
599801
2018-12-19