Elddon 1800-tal

Elddon 1800-tal
Elddon 1800-tal
Elddon 1800-tal
Elddon 1800-tal
Elddon 1800-tal
Elddon 1800-tal

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

ELDDON, 1800-tal, Tibet, läderpung med eldstål i nederdelen, läderhällor för fästning vid bälte, rikligt utsmyckad med smidesbeslag, längd ca 11,5 cm

Korrsosion, åldersrelaterat slitage

599801

2018-12-19