Spetsglas 1700- och 1800-tal

Spetsglas 1700- och 1800-tal
Spetsglas 1700- och 1800-tal
Spetsglas 1700- och 1800-tal
Spetsglas 1700- och 1800-tal
Spetsglas 1700- och 1800-tal
Spetsglas 1700- och 1800-tal

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SPETSGLAS, 2 st, 1700-talets mitt och 1800-talets slut, Tyskland, ett med luftben och omvikt fot, graverad dekor i form av vapensköldar, det äldre med initialerna CAW, höjd ca 13 respektive 15 cm

PROVENIENS: Nils von Heidenstam (1890-1978)

599815

2018-12-19