Spetsglas 1700- och 1800-tal
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPETSGLAS, 2 st, 1700-talets mitt och 1800-talets slut, Tyskland, ett med luftben och omvikt fot, graverad dekor i form av vapensköldar, det äldre med initialerna CAW, höjd ca 13 respektive 15 cm
PROVENIENS: Nils von Heidenstam (1890-1978)
599815
2018-12-19