Mugg och bännvinsglas

Mugg och bännvinsglas
Mugg och bännvinsglas
Mugg och bännvinsglas
Mugg och bännvinsglas
Mugg och bännvinsglas
Mugg och bännvinsglas

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MUGG och BRÄNNVINSGLAS, sekelskiftet 1700-/1800-tal, graverad dekor, brännvinsglas med plåtben, höjd ca 8,5 respektive 12,5 cm

PROVENIENS: Nils von Heidenstam (1890-1978)

599835

2018-12-19