Anders Zorn, Mina modeller, etsning

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ANDERS ZORN (1860-1920), Mina Modeller, etsning, signerad i blyerts Zorn, 19,5 x 14,5 cm.
Utförd 1916. Oramad.
PROVENIENS
Zarah Leander, Lönö
LITTERATUR
Asplund 273, Hjert & Hjert 277, ZG 273
Skador: Gulnad, sönderrivet ö.h.h.

599950

2018-12-19