Wilhelm Kåge vas Farsta 1946

Wilhelm Kåge vas Farsta 1946
Wilhelm Kåge vas Farsta 1946
Wilhelm Kåge vas Farsta 1946
Wilhelm Kåge vas Farsta 1946
Wilhelm Kåge vas Farsta 1946
Wilhelm Kåge vas Farsta 1946
Wilhelm Kåge vas Farsta 1946
Wilhelm Kåge vas Farsta 1946
Wilhelm Kåge vas Farsta 1946
Wilhelm Kåge vas Farsta 1946
Wilhelm Kåge vas Farsta 1946
Wilhelm Kåge vas Farsta 1946
Wilhelm Kåge vas Farsta 1946
Wilhelm Kåge vas Farsta 1946

Klubbat för:

7 400 SEK

Utropspris

6 000 SEK

WILHELM KÅGE, vas, Gustavsberg studio 1946, Farsta, ristad dekor av rutnät, turkosblå glasyr, signerad KÅGE FARSTA P och Gustavsberg studio, höjd ca 22 cm

Två obetydliga fotnagg, obetydlig krackelyr, mynningen konstlagad

599959

2018-12-27