Wilhelm Kåge vas Farsta 1946
Klubbat för:
7 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
WILHELM KÅGE, vas, Gustavsberg studio 1946, Farsta, ristad dekor av rutnät, turkosblå glasyr, signerad KÅGE FARSTA P och Gustavsberg studio, höjd ca 22 cm
Två obetydliga fotnagg, obetydlig krackelyr, mynningen konstlagad
599959
2018-12-27