Slagbord rokoko 1700-tal

Slagbord rokoko 1700-tal
Slagbord rokoko 1700-tal
Slagbord rokoko 1700-tal
Slagbord rokoko 1700-tal
Slagbord rokoko 1700-tal
Slagbord rokoko 1700-tal
Slagbord rokoko 1700-tal
Slagbord rokoko 1700-tal
Slagbord rokoko 1700-tal
Slagbord rokoko 1700-tal
Slagbord rokoko 1700-tal
Slagbord rokoko 1700-tal
Slagbord rokoko 1700-tal
Slagbord rokoko 1700-tal
Slagbord rokoko 1700-tal
Slagbord rokoko 1700-tal
Slagbord rokoko 1700-tal
Slagbord rokoko 1700-tal
Slagbord rokoko 1700-tal
Slagbord rokoko 1700-tal

Klubbat för:

22 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

SLAGBORD, rokoko, Sverige, 1700-tal, bemålad furu, svängda ben, enkla slag, spår av orginalmålning i engelskt rött och senare pärlgrått, längd utfällt ca 200 cm, bredd 102,5 cm. höjd 76 cm

Åldersslitage, avslag, ett ben med gammal lagning i smide, en tvärslå under skivan senare

600133

2018-12-20