Alf Svensson Dux

Alf Svensson Dux
Alf Svensson Dux
Alf Svensson Dux
Alf Svensson Dux
Alf Svensson Dux
Alf Svensson Dux
Alf Svensson Dux
Alf Svensson Dux
Alf Svensson Dux
Alf Svensson Dux

Klubbat för:

4 400 SEK

Schätzwert

4 000 SEK

Beschreibung

ALF SVENSSON, fåtöljer, 1 par, 1900-talets mitt, Bra Bohag, Dux, Ljungs industrier, Malmö, teak, klädd och stoppad rygg och sits, etikettmärkta, sitthöjd ca 36 cm

Zustandsbeschreibung

Slitage, fläckar, märken, senare klädsel, något blekta, ytsmuts, 2 skruvor saknas till en fåtölj

600260

2018-12-20