Bror Boije ´´Junker´´ fåtöljer

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BROR BOIJE, "Junker", fåtöljer 1 par, DUX, 1900-talets andra hälft, stomme av bok, klädsel i canvas, lösa plymåer, armstöd i cognacsfärgat skinn, 1 soffbord, bok, kvadratisk skiva, på hjul, höjd ca 45, 70x70 cm, sitthöjd ca 33 cm

Slitage, märken, fläckar, repor, en armstöd saknas, senare klädsel, läderbanden för näckkudden är något slitna

600264

2018-12-20