Ring guld med ametist
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
RING, 18 k guld, trappslipad ametist, graverad intaglio föreställande tro, hopp och kärlek, blom- och bladdekor på sidorna, Lorentz Wilhelm Fougberg, Borås 1854, ringstorlek 20,5 mm, total vikt ca 6,6 g
Ametist med repor och visst slitage
600277
2018-12-20