Ring guld med ametist

Ring guld med ametist
Ring guld med ametist
Ring guld med ametist
Ring guld med ametist
Ring guld med ametist
Ring guld med ametist
Ring guld med ametist
Ring guld med ametist
Ring guld med ametist
Ring guld med ametist

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

RING, 18 k guld, trappslipad ametist, graverad intaglio föreställande tro, hopp och kärlek, blom- och bladdekor på sidorna, Lorentz Wilhelm Fougberg, Borås 1854, ringstorlek 20,5 mm, total vikt ca 6,6 g

Ametist med repor och visst slitage

600277

2018-12-20