Kosta Boda konstglas
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KOSTA BODA, 4 st, glas, bestående av: BERTIL VALLIEN, ´´Galaxy Blue´´ skål samt oljalampa, med överfång i blått och vit samt pålagt blå glasdekor, lampan är signerad ´´Vallien´´ samt numerad 68310, KJELL ENGMAN (född 1946): Skulptur föreställande mus med ost, signerat Kjell Engman, numerad 95758, ULRICA HYDMAN VALLIEN, skål, med polykrom dekor av fjärilar, signerad Ulrica H V, etikettmärkt, höjd ca 7-13.5 cm
Bruksslitage, lampan med mindre nagg till mynningen, några mindre nagg kan förekomma
600285
2018-12-20